Druhy masáží

O salónu JS masáže
22.6.2014
Váš masér
22.6.2014

Druhy masáží

Náš masážní salón nabízí hned několik druhů masáží. Cena masáží se odvíjí od doby jejího trvání. Můžete si vybrat libovolnou masáž- dolní a horní končetiny,záda,šíje,břicho, hrudník ,hlava a samozřejmě i dobu jejího trvání. V tomhle ohledu je náš masážní salón velmi flexibilní.

Ceník masáží:

60 minut – 500 Kč

90 minut – 750 Kč

* pro stálé klienty sleva

Klasická masáž

Klasická masáž je vhodná zejména pro uvolnění svalů a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Rekondiční a regenerační masáž se může provádět celková s přiměřenou intenzitou, s ohledem k potřebám zákazníka a s možností zaměřit se na problematické partie. Velmi častá je částečná masáž konkrétních partií, které vyžadují péči – nejčastěji záda a šíje (bolesti zad a krční páteře jsou v současné době asi nejčastější ze všech pohybových obtíží).

Blahodárné účinky masáže:

• k upevňování tělesného i duševního zdraví
• k posilování imunity, při nespavosti a obtíži s trávením
• k osvěžení po psychické i fyzické zátěži
• obnovuje schopnost organismu nastartovat samouzdravovací procesy
• uvolňuje pocity napětí, úzkosti, deprese,
• odstraňovat ztuhlost a bolest svalů, zmírnit bolest
• zesilovat krevní oběh a stimulovat lymfatický systém, který odvádí škodlivé látky z těla

Kontraindikace:

• horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
• stavy vyžadující klid na lůžku, stav bezprostředně po jídle
• těsně po velké fyzické námaze – lépe počkat do druhého dne
• závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)
• onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník)
• krvácení (žaludeční vřed apod.), poranění dutiny břišní
• opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek
• při nádorovém onemocnění

Je oceňována nejen při bolestech v oblasti páteře, ale působí efektivně i na zlepšení činnosti všech vnitřních orgánů a v neposlední řadě i nervové soustavy. Pomáhá tedy nejen při odstraňování již vzniklých zdravotních obtíží, ale její využití by mělo být zejména v oblasti prevence a předcházení těmto nepříjemným a často i velice bolestivým stavům.

Sportovní masáž

Sportovní masáž tvoří důležitou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat sportovní výkony a zároveň co nejúčinněji předcházet vzniku trvalého poškození organismu. Při sportu často dochází k nedostatečné regeneraci unaveného organismu. Především mladí sportovci, příliš zaujatí svým tréninkem a netrpěliví, podceňují přípravné a zotavné procesy. Přitom v poslední době je již dostatečně známo, že regenerační aktivity ve sportu nabývají na významu. Sportovní věda jednoznačně dokazuje, že vrcholovým sportovcem nemůže být ten, kdo si promyšleně nehledí svého těla a nenaučí se efektivně odpočívat.

Sportovní masáže jsou upravenou formou rekondiční masáže. Mezi zásadní rozdíly patří prioritní zaměření masáže na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Sportovní masáže doporučujeme před i po sportovního výkonu. Navozují vyšší svalovou aktivitu, pomáhají k prohřátí zatěžovaných partií a podobně jako jiné masáže přispívají k navození celkové duševní i tělesné pohody. Masáže sportovní a rekondiční může podstoupit každý bez doporučení lékaře.

Indikace sportovních a rekondičních masáží:

napomáhají regeneraci svalstva a tkání
zvyšují prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí
podporují lymfatický a cévní systém v odplavování toxinů
mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost
zbavují pocitů ztuhlosti
ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a aktivitě
Kontraindikace, nevhodnost sportovní a rekondiční masáže

nejsou příliš vhodné pro těhotné ženy, kvůli jejich intenzitě
nevhodné pro pacienty s nádorovým onemocněním či zápaly a infekcemi.

Relaxační a rekondiční masáž

Tyto masáže jsou určeny nejen pro sportovce, ale mohou velmi dobře posloužit i zdravým nesportovcům, kteří si chtějí upevnit zdraví, posílit organismus nebo zlepšit celkový vzhled. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva.
U této masáže se provádějí vydatnější hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech.

Masáž působí na tělesný i duševní stav člověka velmi kladně. Zlepšuje podmínky pro svalovou a kloubní činnost. Rovněž při zotavování po nemoci či úrazu má vhodně zvolená a citlivá masáž příznivý účinek na organismus. Masáž má dobrý vliv i na klouby, zejména na zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti. Masáží se klouby uvolňují a rozsah kloubní pohyblivosti se zvětšuje. Také v doléčování poúrazových stavů kloubů se stává masáž nezbytným pomocníkem. Urychluje odstranění bolestí a zlepšuje kloubní pohyblivost.

Mírná, pomalá a lehká masáž – uklidňuje (relaxační masáž), masáž silnější, rychlá, s nepravidelným tempem, vydatnější intenzitou a prováděna všemi směry – působí dráždivě (rekondiční až sportovní masáž).

Doporučuje se masáž celková (t.j. záda, šíje, dolní končetiny zepředu i zezadu, horní končetiny, případně dle přání i hrudník a břicho), ale nejčastěji se používá částečná masáž zad a šíje.

Kosmetická lymfatická masáž pro redukci objemu

Pravidelné masáže spolehlivě likvidují celulitidu a výrazně zmenšují objem tuků. Mírní otoky dolních končetin.

Kontraindikace:

Akutní onemocnění ledvin, nádorové onemocnění, chemoterapie, ozařování, horečka vředy, hypertyreóza, hypotyreóza, akutní bronchitida, dialýza, akutní zánět žil, streptokové.

Aroma masáž

Aromaterapeutická masáž využívá vlastností 100% čistých přírodních éterických olejů k posilnění nebo uvolnění těla. Silice pronikají během masáže kůží do těla a zároveň se inhalují, čímž se spojuje požitek z vůně s ozdravnou silou doteku. Aromamasáž je účinnější než jakákoli jiná masáž právě díky silným terapeutickým účinkům silicových olejů.
Tato ošetření jsou vždy šitá na míru klienta. Kontaktu s tělem klienta předchází rozhovor a poté následuje doteková aplikace rostlinných silic, vybraných individuálně podle potřeb a ve spolupráci s klientem, na tělo. Klient může preferovat ošetření celého těla nebo je možné se v daném čase zaměřit na více problematické oblasti – šíje, záda, nohy, paže apod.

Jak působí aromaterapeutická masáž:
uvolňuje svalové partie a tkáně těla
napomáhá obnově buněk a odstraňuje toxické odpadní látky z těla – kůže, krev a lymfatický systém jsou stimulovány.
zrychluje krevní oběh
podporuje regenerační proces kůže, udržuje kolagenová vlákna elastická
zlepšuje svalový tonus, obnovuje pohyblivost kloubů
mobilizuje trávící soustavu
posiluje imunitní systém
stimuluje a uklidňuje nervovou soustavu, čímž dochází k celkovému pocitu uvolnění a dobré pohody

Volejte +420 723 909 514